Troska o zęby i jamę ustną - Dobry dentysta

gabinet dentystyczny brenna

Prowadzenie dużego gabinetu dentystycznego

Prowadzenie dużego gabinetu dentystycznego wiąże się z potrzebą zatrudnienia większej liczby dentystów, co sprawia, że w takim gabinecie wykonywane są różnego rodzaju zabiegi dentystyczne, ale nie zawsze wpływa to

Troska o zęby i jamę ustną - Dobry dentysta gabinet dentystyczny brenna
na zmniejszenie kolejek, ponieważ takie gabinety cieszą się dużą popularnością. Dlatego w dużych gabinetach dentystycznych zatrudnieni są nie tylko sami dentyści, ale również recepcjonistki, pielęgniarki i komputerowcy.

Dzięki temu obsługa dużego gabinetu dentystycznego przebiega bardzo sprawnie, a pacjenci nie muszą zbyt długo siedzieć pod gabinetem, ponieważ są zapisywani na dobrze wyznaczane godziny. Poza tym są dzieleni pomiędzy dentystami wykonującymi określone usługi stomatologiczne.


o chirurgii szczękowo-twarzowej w Wikipedii

Chirurgia szczękowo-twarzowa ? dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem operacyjnym schorzeń jamy ustnej, części twarzowej głowy ? aż po dół przedni czaszki włącznie ? oraz szyi. Ze względu na zasięg, coraz częściej specjalność ta określana jest jako chirurgia czaszkowo-szczękowo-twarzowa. Jest podspecjalnością stomatologii oraz chirurgii. Wyłoniła się na przełomie XIX i XX w. z chirurgii ogólnej. Obejmuje chirurgię stomatologiczną, onkologię, traumatologię i chirurgię plastyczną części twarzowej czaszki. W większości krajów Unii Europejskiej do uzyskania tej specjalności wymaga się dyplomu lekarza i lekarza dentysty. W Polsce jest to jedna z trzech specjalności (obok epidemiologii i zdrowia publicznego), w których kształcić się mogą zarówno lekarze jak i lekarze dentyści. Dla lekarzy posiadających oba dyplomy istnieje odrębny, skrócony program specjalizacji.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chirurgia_szczękowo-twarzowa


Lekarz dentysta - krótko o dentyście w Wikipedii

Lekarz dentysta (lekarz stomatolog), pot. dentysta (z łac. dens dopełniacz dentis "ząb") ? osoba uprawniona do praktycznego stosowania wiedzy z zakresu stomatologii.

W Polsce tytuł lekarza dentysty i ograniczone prawo wykonywania zawodu uzyskuje się po pięcioletnich jednolitych studiach magisterskich na kierunku lekarsko-dentystycznym w jednej z uczelni medycznych. Pełne prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty uzyskuje się pozytywnym zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego lub Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (przed rokiem 2013) oraz po odbyciu rocznego stażu podyplomowego(dotyczy wyłącznie osób kończących studia przed 1 października 2016).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lekarz_dentysta



© 2019 http://dobry-dentysta.informator.podhale.pl/